Піч для піци будуємо самі - фото 1

Перебуваючи на дачі, хочеться потішити себе різноманітними смачними стравами. Наприклад, усі люблять піцу. Для її приготування нам необхідна міні-піч. Існує велика кількість видів печей, що відрізняються між собою принципами роботи, видами палива, наявністю одного або більше ярусів.

Печі бувають цегляними або металевими. Для цегляної печі нам знадобиться окремий фундамент, ми зможемо встановити її як на вулиці, так і на кухні. Необхідно лише правильно організувати відведення диму. Металеві печі, як правило, виготовлені в заводських умовах, і вони більш зручні в тому плані, що не вимагають багато місця. Їх можна розмістити навіть на невеликій кухні.

Види печей

Існує 3 основні групи печей для піци:

  1. Газові.
  2. Дров'яні звичайні.
  3. Електричні.

Газова піч – це найкращий варіант для кафе чи заміського будинку. Вони досить значні на вигляд, але при цьому економні в плані палива.

У дров'яній печі, як це випливає з назви, основним видом палива є дрова. У цій печі можна спорудити дах, зручну стільницю. Це велика за розміром конструкція, як правило, з цегли, добре встановлюється на дачній ділянці.

А ось електрична піч гарна для промислового використання, або у побуті, якщо доводиться готувати більшими обсягами. Завдяки кільком ярусам можна готувати одночасно не одну піцу. Бувають різної ваги, розміру та відрізняються різноманіттям функцій.

Як працюють печі для піци

Печі для піци відрізняються принципами роботи. Існують подові та конвеєрні печі.

Подові печі досить економічні. Під стільницею знаходиться плита з чавуну. Розігріваються до 500 ° С, обслуговування печі дуже просте. Такі грубки хороші для заміського будинку. Їх використання не завдає великих складнощів. Як правило, вони зроблені з цегли.

У конвеєрній печі піца їде вздовж ТЕНів по стрічці, готується буквально за 10 хвилин при температурі 350°С. Ця піч хороша для виробництва, для піцерій, але не для дому, оскільки вона дуже масивна, її вага може сягати 500 кг. У такій печі можна готувати не лише піцу, а й інші страви одночасно.

Вдома найкраще використовувати малопотужні прості електричні печі. Електроенергія витрачається ощадливо, а готувати можна відразу дві піци.

Як побудувати піч для піци

Для того, щоб побудувати піч для піци, нам необхідно підготувати наступне:

  1. Лопата.
  2. Рівень будівельний.
  3. Глиняний розчин, краще вогнетривкий, він продається у сухому вигляді, готовий до роботи, його залишиться перед використанням лише розвести.
  4. Для гідрозахисту за високого рівня грунтових вод знадобиться піна для фундаменту.
  5. Для подушки основи – гравій.
  6. Для захисту стін основи – геотекстиль.
  7. Для заливання основи – бетон, дріт, прути арматури.
  8. Для склепіння печі - шаблон з фанери.
  9. Спеціальна цегла, пічна червона, шамотна - для топки печі.
  10. Для стенду - блоки з керамзитобетону

У результаті отримуємо піч для піци наступних розмірів:

  • 1,5х15 – це габарити основи печі.
  • 1,2 м (довжина) х 0,8 м (висота) х 1,2 м (ширина) – стенд з керамзитобетону.
  • 33см (висота) - камера топки з шамотної цегли (з 4 блоків).
  • 33см - склепіння бочарське.
  • 1,3 м (ширина) (10 цеглин) х0, 75м (ширина) (6 цегли) - зовнішні розміри.

Стільниця може бути зроблена як з натурального каменю, вогнетривкого, так і залита самостійно.

Порядок спорудження конструкції печі

Насамперед необхідно визначитися з місцем, куди ми поставимо піч. Зручно, якщо вона перебуватиме неподалік будинку, але при цьому щоб дим нікому не заважав.

Потім потрібно викопати фундамент. Це можна зробити кількома способами. Або викопати не дуже глибоку яму, в яку опустити плиту з залізобетону, але не повністю, щоб вона на третину піднімалася над рівнем землі. Або самостійно зробити заливку фундаменту, що економічніше.

Бічні стіни краще зміцнити геотекстилем. Гравій, висотою 10 см, насипається на дно та ущільнюється. З обрізного бруса встановлюється опалубка, що піднімається над рівнем грунту на половину необхідної глибини фундаменту. Використовуючи прути з металу, виконуємо армування плити, зміцнюючи ці прути як сітку. Після того, як проведено необхідні маніпуляції, розчин замішуємо. Після чого заливаємо та трамбуємо бетон.

Чекаємо, коли фундамент висохне. Займе це за часом близько трьох тижнів. Спочатку фундамент необхідно накрити поліетиленом і змочувати. Після того як фундамент буде готовий, викладаємо з блоків стенд розмірами 1,2 х1, 2х0, 8 м. Передню стінку викладати не треба, там зберігатимуться дрова, вугілля, посуд. На верхню частину стенду укладаємо стільницю. Для привабливішого зовнішнього вигляду до складу бетону для стільниці додаються спеціальні пігменти.

З шамотної цеглини викладаємо всю піч. Її висота становитиме 4 цеглини. Передню стінку залишаємо вільною для топки. Кладку необхідно впорядкувати, вказати розташування необхідних елементів та кількість потрібної нам цегли. Для спорудження склепіння використовуємо шаблон з фанери.

Піч для піци будуємо самі - фото 2

Піч для піци будуємо самі - фото 3

Піч для піци будуємо самі - фото 4

Піч для піци будуємо самі - фото 5