Борошно – основний інгредієнт для приготування тіста для піци. Від її якості залежить смак та текстура піци. Але яку вибрати для приготування, щоб здобути найкращий результат? Розповімо про найпопулярніші види борошна, що використовуються для замісу тіста, про їх переваги та особливості підсумкового смаку страви.
Тверді сорти пшениці
Борошно з твердих сортів пшениці — найпоширеніший вид для приготування тіста для піци. Має високу концентрацію глютена, що робить тісто еластичнішим і дозволяє йому краще підніматися. Має білий колір і гладку текстуру. Ідеально підходить для приготування піци на кшталт італійських традицій. Багато клієнтів обирають цей варіант, оскільки піца менш калорійна. Та й загалом цільнозернові продукти корисніші. Оскільки такий спосіб замісу тіста традиційний, то й підходить для різних видів начинки.
З м'яких сортів пшениці
Борошно з м'яких сортів пшениці має нижчу концентрацію глютена, ніж з твердих сортів. Вона надає тісту характерного жовтого відтінку. Самі шматочки вже грубіші за текстурою. Таке борошно ідеально підходить для приготування товстої та соковитої піци з ніжним смаком. Це варіант для тих, хто віддає перевагу піци у вигляді пирога. Вона виходить товстою та пишною і поєднується з різноманітними начинками.
З цільного зерна
Борошно з цільного зерна є більш корисним варіантом для приготування піци. Містить усі частини зерна, включаючи висівки, що робить його більш поживним та багатим на вітаміни та мінерали. Для неї характерний темний колір та груба текстура. У такій піці тісто не лише доповнення. Його смак досить виразний, тому до вибору начинки потрібно підходити з великою увагою. Оскільки таку піцу найчастіше вибирають прихильники ЗОЖ, то гармонійно на тісті виглядають різні овочі. Серед м'ясної начинки краще вибирати ту, що має власний виразний смак, оскільки ніжне м'ясо це тісто може приглушити. Соус підбирається за тим же принципом — чим виразніший і гостріший смак, тим краще.
З жита
Борошно з жита має низьку концентрацію глютена, темний колір і грубу текстуру. Також є ще одним видом корисної піци, оскільки борошно багате на клітковину.
З кукурудзи
Це альтернативний варіант для приготування піци. Вона має жовтий колір та солодкуватий смак. Ідеально підходить для приготування піци з хрусткою скоринкою та відрізняється насиченим смаком. Далеко не всі піцерії повністю готують піцу на кукурудзяному борошні, щоб тісто не вийшло занадто жорстким. Але активно використовують як доповнення. Наприклад, замішують пишне тісто на пшеничній, а потім посипають його кукурудзяним борошном – тоді зберігається апетитний жовтий колір та хрумкість. Це тісто також не має жодних обмежень у виборі начинки, але її життєрадісний відтінок можна підтримати яскравими овочами, особливо солодкою кукурудзою. А також зеленню — гарно виглядатиме на контрасті. Оскільки кукурудзяне борошно створює сухість, то не зайвим буде злегка збризнути піцу оливковою олією, і в цілому соусу додати трохи більше, ніж зазвичай.
З гречаної крупи
Борошно з гречаної крупи порадує кількістю клітковини, мінералів та вітамінів у складі. Таке борошно має темний колір та грубу текстуру. Відрізняється яскраво вираженим смаком та запахом гречки, тому така піца пропонується для тих, хто стежить за харчуванням. Як правило, комбінується з низькокалорійними начинками. Відмінний смак виходить з курячим філе та білим соусом. Прекрасно комбінується і з морепродуктами, оскільки дещо заглушує властивий їм аромат.
Як вибрати муку для піци?
Щоб вибрати серед великої кількості варіантів той самий, необхідно оцінити такі фактори:
- який різновид муки підходить для конкретного рецепту;
- звернути увагу до якість;
- оцінити особисті уподобання.
Наприклад, для приготування традиційної італійської піци краще використовувати борошно з твердих сортів пшениці. А якщо хочете поекспериментувати з начинками, то тут вже обмежень немає.
Потрібно звернути увагу на якість. Оптимальніше вибирати вищого гатунку, так як вона має високу якість і чистоту. Також варто звертати увагу на термін придатності борошна та зберігати його в сухому та прохолодному місці.
Вибір борошна також повинен ґрунтуватися на особистих уподобаннях, але спробувати, щось нове все ж таки варто.